O Akademii:

HorArt - HoReCa Academy Poland została założona w 2009 roku.  Jej idea narodziła się wśród osób od lat związanych z sektorem HoReCa: restauratorów i doświadczonych menadżerów. Na Polskim rynku gastronomiczno-hotelarskim brakowało instytucji specjalizującej się w szkoleniu kadry zarządzającej.

Początkowo Akademia działała w Warszawie, lecz dość szybko zaczęliśmy organizować szkolenia w innych częściach Polski. Obecnie działamy już w 8 miastach.

Od momentu powstania Akademii największym zainteresowaniem cieszył się "kurs manager gastronomii". Na przestrzeni lat projekt ten był udoskonalany i rozbudowywany. Przez prawie 8 lat funkcjonowania na rynku takie szkolenie ukończyło kilkaset osób.

Co zdecydowało o sukcesie tego szkolenia?  To przede wszystkim fakt, że jest ono jednym z nielicznych szkoleń prowadzonych przez aktywnych zawodowo managerów i restauratorów. U nas nie spotkasz wykładowcy-teoretyka, co jest normą w typowych placówkach edukacyjnych, szkołach policealnych czy niestety nawet w szkołach wyższych, które oferują kursy dedykowane dla branży gastronomicznej.  Takie zajęcia prowadzą po prostu nauczyciele, przygotowani lepiej lub gorzej do tematu. Nie ma oczywiście w tym nic złego, ale trudno od nauczyciela z kilkunastoletnim stażem wymagać umiejętności praktycznego zarządzania restauracją czy klubem, ponieważ taki człowiek zwyczajnie nigdy tego nie robił.

Kolejnym krokiem w rozwoju akademii HorArt było nawiązanie współpracy z Ogólnopolską Szkołą Barmanów - największą w Polsce szkołą barmańską. Pozwoliło to uzupełnić i rozbudować nasza ofertę.


Nasz zespół tworzą:Krzysztof  Ślesicki - urodzony w 1977 r., z wykształcenia ekonomista. Na stanowiskach menadżerskich w gastronomii pracuje od 2006 r. Wcześniej doświadczenie na  kierowniczych stanowiskach zdobywał w dużych  firmach zajmujących się dietetyką sportową i suplementacją. W latach 2007-2013  prowadził jako general manager restaurację na warszawskiej Ochocie. Od 2010 roku pracuje na zlecenia inwestorów otwierających lokale gastronomiczne w Warszawie i na Pomorzu. Pomaga otwierać lokale gastronomiczne i reaktywować już istniejące, wprowadzać odpowiednie standardy, przeprowadza szkolenia baristyczne i kelnerskie dla obsługi lokali (zarówno nowych jak i tych już funkcjonujących). Pracuje konsultant-manager do prowadzenia restauracji i wprowadzania zmian w strefie zarządzania kuchnią oraz obsługą kelnerską. Specjalizuje się w optymalizacji kosztów oraz pozyskiwaniem i negocjowaniem kontraktów z partnerami strategicznymi.                                 

Od 2015 roku do dnia dzisiejszego dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat jest wykładowcą w HorArt HoReCa Academy Poland  oraz w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów (szkolenia manager gastronomii i szkolenia kelnerskie). 

Od 2015 roku rozpoczął współpracę jako wykładowca w wyższej szkole VIAMODA w Warszawie, gdzie prowadzi blok zajęć związanych z autoprezentacją, komunikacją i technikami perswazji  "NLP"  dla I semestru. Zajmuję się outsourcingiem kelnerskim dla największych firm cateringowych.


Maciej Zarzecki - urodzony w 1983. Związany z Warszawą i Krakowem. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat i koneser whisky, promujący kulturę spożywania wysokogatunkowych trunków. Współautor książki "Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana". Doradca, konsultant i szkoleniowiec z zakresu wysokogatunkowych alkoholi. Uczestnik wielu branżowych szkoleń i festiwali - organizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Kolekcjoner whisky, ale także innych godnych uwagi trunków.

Swoją przygodę z zarządzaniem lokalem gastronomicznym rozpoczął relatywnie niedawno, w 2012 roku. Był to jednak od razu skok na głęboką wodę. Wraz ze wspólnikiem otworzył w Warszawie restaurację Bazar, która z sukcesem działa do dzisiaj. W październiku 2017 otworzył kolejną restaurację - Bistro pod sowami.


Arkadiusz Kurowski - nigdy nie czuł się dobrze w typowej pracy za biurkiem, uwielbia kontakt z ludźmi i dlatego praca w gastronomii przynosi mu olbrzymią satysfakcję. Zaczynał jako barman, zgłębiając wiedzę o alkoholach mocnych i tajnikach miksologii. Pracował jako manager i sommelier w znanych warszawskich restauracjach. Poważną przygodę z winem rozpoczął w 2012 roku. Od dwóch lat jest szkoleniowcem Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów. Wiedzę szlifował podczas podróży winiarskich po Alzacji, Hiszpanii, Austrii i Węgrzech, gdzie odwiedzał czołowe winnice najsłynniejszych winiarskich regionów. Jego ''konikiem'' są wina hiszpańskie i włoskie. Spośród win czerwonych największą miłością darzy Amarone, w lecie zaś uwielbia delektować się schłodzonym Moscato d'Asti. Choć nie jest typem samotnika, jego cichym marzeniem jest spokojna chwila spędzona tylko w towarzystwie słynnego burgunda - La Tâche i promieni południowo francuskiego słońca. 

Obecnie Arek pracuje jako sommelier we francuskiej restauracji Chłodna 15 by Wilamowski - cieszącej się opinią jednej z najlepszych w Polsce.


Damian Wajda - pochodzi z Małopolski, gdzie swoje pierwsze doświadczenie w gastronomii zdobywał już jako 14-latek. W wieku 20 lat został szefem kuchni. W pierwszej połowie 2018 r. wystąpił w programie Top Chef, gdzie dotarł do półfinału. Od początku kariery stawia na kuchnię polską. Uważa, że w gotowaniu najważniejszy jest punkt, gdzie wszystko się zaczyna - czyli sam produkt. W swojej pracy stale nawiązuje do tradycji kuchni polskiej i produktów zapomnianych.

Damian, znany ze swojej bezkompromisowości, zaliczany jest do najbardziej utalentowanych szefów kuchni młodego pokolenia. Jego zaangażowanie, pasję i podejście do pracy w dużym stopniu oddaje motto, którym na co dzień się kieruje: ,,Gotowanie jest zawsze ciężką pracą. Te powtarzane czynności, często pracochłonne, czasami niewdzięczne, czasem niebezpieczne, są prawdziwym źródłem szczęścia, gdy stają się dziełem?.


Jolanta Nowak-Wicherska - projektantka wnętrz i architekt krajobrazu ze specjalizacjami Sztuka ogrodu i krajobrazu oraz Projektowanie wielkoobszarowych terenów wielofunkcyjnych. W ramach swojej firmy Przytulne Wnętrze pomaga urządzić wnętrza lokali gastronomicznych i mieszkań prywatnych. Dba nie tylko o estetykę miejsc, lecz również, a może nawet przede wszystkim, o ich wygodę i funkcjonalność.

Projekty wykonuje już od kilku lat, chociaż oficjalnie działalność ma od niedawna. Wcześniej działała pod tą samą nazwą (Przytulne Wnętrze) w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Firmę w AIP założyła jeszcze na studiach. Od tego czasu poznała branżę projektową i wiele problemów swoich klientów.

Projektując dowolną przestrzeń zwraca uwagę przede wszystkim na potrzeby i oczekiwania użytkowników. Warto zauważyć, że w przypadku mieszkań sprawa jest oczywista, użytkownikami są mieszkańcy, ale w przypadku gastronomii sprawa jest znacznie bardziej złożona. W zależności od przeznaczenia pomieszczeń użytkownikami są goście (sala konsumpcyjna, łazienka) lub pracownicy (sala, bar, zaplecze, łazienka). W dodatku planując wnętrza komercyjne trzeba dostosować się do wielu wymagań.

Oprócz tego jest również konsultantką w zakresie aranżacji wnętrz w firmie HorArt Horeca Academy Poland. Ostatnio wydała książkę "Wnętrza w gastronomii" skierowaną przede wszystkim do osób otwierających swój pierwszy biznes gastronomiczny oraz w mniejszym stopniu do menadżerów.Współpraca:
Łukasz Zarzecki Marcin Kulikowski Arkadiusz Domurad


Proponujemy: Zanim się zapiszesz i zapłacisz zaliczkę - przyjdź na organizowane przez nas szkolenie, porozmawiaj z prowadzącym oraz uczestnikami i przekonaj się, czy warto wziąć udział w szkoleniu. Tylko w naszej Akademii masz taką możliwość.