HorArt - HoReCa Academy Poland

Czekaj...

Nasi wykładowcy

Kadra

Związany z Warszawą i Krakowem. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat i koneser whisky. Promuje kulturę spożywania wysokogatunkowych trunków. Współautor książki "Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana". Doradca, konsultant i szkoleniowiec z zakresu wysokogatunkowych alkoholi. Uczestnik wielu branżowych szkoleń i festiwali, organizowanych w Polsce i na świecie. Poza whisky, którą kolekcjonuje, głównym obszarem jego zainteresowań są polskie jakościowe alkohole niszowych producentów.

W styczniu 2009 roku założył Ogólnopolską Szkołę Barmanów.

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Zarządzanie w turystyce, licencjonowany pilot wycieczek oraz rezydent.

Od 2006 roku związana z międzynarodową branżą hotelarską, m.in. z AccorHotels, InterContinental oraz Hilton, gdzie aktywnie rozwijała swoje kompetencje zawodowe.

Urodzony w 1977 r., z wykształcenia ekonomista. Na stanowiskach menadżerskich w gastronomii pracuje od 2006 r. Wcześniej doświadczenie na kierowniczych stanowiskach zdobywał w dużych firmach zajmujących się dietetyką sportową i suplementacją. W latach 2007-2013 prowadził jako general manager restaurację na warszawskiej Ochocie.

Od 2010 roku pracuje na zlecenia inwestorów otwierających lokale gastronomiczne w Warszawie i na Pomorzu. Pomaga otwierać lokale gastronomiczne i reaktywować już istniejące, wprowadzać odpowiednie standardy, przeprowadza szkolenia baristyczne i kelnerskie dla obsługi lokali (zarówno nowych jak i tych już funkcjonujących).

Nigdy nie czuł się dobrze w typowej pracy „za biurkiem", uwielbia kontakt z ludźmi i dlatego praca w gastronomii przynosi mu olbrzymią satysfakcję. Zaczynał jako barman, zgłębiając wiedzę o alkoholach mocnych i tajnikach miksologii. Pracował jako manager i sommelier w znanych warszawskich restauracjach. Poważną przygodę z winem rozpoczął w 2012 roku. Od sześciu lat jest szkoleniowcem Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów.

Urodzony w 1994 r. w Jeleniej Górze. Ukończył technikum gastronomiczne z tytułem technik organizacji usług gastronomicznych oraz studia na Wyższej Szkole Karkonoskiej w Jeleniej Górze na kierunku administracja i zarządzanie zasobami biurowymi. Na stanowiskach menadżerskich w gastronomii pracuje od 2017 r., jednak doświadczenie i wiedzę, składające się na obecne kompetencje, zaczął zdobywać już na praktykach zawodowych w 2011 r.

Delia pracuje w branży kaw specialty od prawie 10 lat, a przyciągnęła ją do niej fascynacja samym produktem. Początkowo piła herbatę, ale pewnego dnia, będąc z przyjaciółką w renomowanej kawiarni w Bukareszcie, zamówiła kawę z mlekiem i była zaskoczona tym, jak słodka i pyszna była. To doświadczenie rozpaliło w niej ciekawość i skłoniło do głębszego poznania świata kawy.

Z wykształcenia krytyczka sztuki, ale to gastronomia stała się jej sposobem na życie. Związana z Toruniem, Bydgoszczą i Warszawą. W branży pracuje od 10 lat, a stanowiska menadżerskie piastuje od 2017 r.

Przez ostatnie lata pracowała jako manager i event manager w najpopularniejszych restauracjach w województwie kujawsko-pomorskim, zarządzała między innymi pionem gastronomicznym w Bydgoskim Bohema Hotel & Spa 5*.

Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdyni, członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, ukończyła studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Prowadzona przez nią Kancelaria Adwokacka działa na rynku od ponad 6 lat. Zajmuje się zarówno obsługą osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

Kancelaria specjalizuje się zwłaszcza w pomocy prawnej podmiotom z branży gastronomicznej - restauracjom, firmom cateringowym, salom weselnym, podmiotom działającym na rynku sprzedaży alkoholu.

W branży od 2010 roku. Doświadczenie zdobywał w polskich jak i zagranicznych kawiarniach i palarniach obejmując stanowiska managerskie i head baristy. Mistrz Polski Aeropress 2012. W latach 2018 - 2020 koordynator w organizacji Speciality Coffee Association of Poland. Na co dzień promuje kawę najwyższej jakości prowadząc firmę eventową. Trener baristów od 2017 roku.