HorArt - HoReCa Academy Poland

Czekaj...

O nas

Historia Akademii HorArt

HorArt HoReCa Academy Poland była pierwszą w Polsce akademią specjalizującą się w kształceniu kadry menadżerskiej w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Do dzisiaj jesteśmy liderem na tym rynku. Akademia powstała na początku 2009 roku i działa już ponad 14 lat. Jej idea narodziła się wśród osób od lat związanych z branżą HoReCa: restauratorów, hotelarzy i doświadczonych menadżerów. Na Polskim rynku gastronomiczno-hotelarskim brakowało instytucji wyspecjalizowanej w szkoleniu kadry zarządzającej. Naszą Inspiracją był rynek Europy Zachodniej, gdzie sektor kursów i szkoleń dla branży HoReCa był w tamtych czasach znacznie bardziej rozwinięty.

Założycielem i prezesem akademii HorArt jest Maciej Zarzecki, restaurator, przedsiębiorca i ekspert rynku HoReCa. Fundament naszego zespołu tworzą Krzysztof Ślesicki, praktyk i autorytet w dziedzinie zarządzania gastronomią, specjalizujący się w otwieraniu nowych konceptów restauracyjnych oraz Natalia Zawadzka, doświadczona specjalistka polskiego i międzynarodowego rynku hotelarskiego.

Czym się wyróżniamy?

1. Brak anonimowości. Akademię HorArt tworzą uznani i rozpoznawalni w branży specjaliści. Każdy może sprawdzić, kim jesteśmy. Na naszej stronie zawsze widnieje informacja, kto będzie prowadził konkretne szkolenie. Pozwala to wszystkim zainteresowanym zweryfikować kompetencje trenera i jego doświadczenie.

2. Doświadczenie szkoleniowe i skala działania. Od wielu lat, regularnie organizujemy szkolenia otwarte w 8 miastach. Terminy szkoleń podajemy na rok z góry i są one stale realizowane.

3. Szerokie doświadczenie praktyczne. Nasi trenerzy to praktycy, doświadczeni restauratorzy, menadżerowie, hotelarze. Współpracujemy tylko z uznanymi ekspertami, którzy na co dzień mają aktywny kontakt z branżą HoReCa. Wśród naszej kadry nie znajdą Państwo "wykładowców - teoretyków", których doświadczanie z realnym rynkiem jest nikłe.

4. Wiarygodność. Akademia HorArt przez ponad dwanaście lat działania otrzymała setki pozytywnych rekomendacji, opinii i recenzji. Każdy zainteresowany może poczytać o nas lub popytać znajomych z branży i sprawdzić, dlaczego jesteśmy liderem rynku.

5. Nacisk na rentowność. To słowo klucz, którym się kierujemy przy szkoleniach. Należy pamiętać, że pomimo niezwykłego uroku, gastronomia to przede wszystkim biznes. Dlatego większość rozwiązań, których uczymy, ma na celu wzrost przychodu i optymalizację kosztów.

6. Nowoczesność i innowacyjność. Branża HoReCa ulega ciągłym zmianom. Coś co było szczytem mody jeszcze trzy lata temu, dziś może już być reliktem przeszłości. Dlatego wielką uwagę przykładamy do własnego rozwoju. Odwiedzamy międzynarodowe targi, bierzemy udział w konferencjach. Dużo podróżujemy, gościmy w wyróżniających się restauracjach i hotelach. Analizujemy nowatorskie rozwiązania. Uważnie śledzimy trendy zagraniczne, gdyż z dużym prawdopodobieństwem wiele z nich zadomowi się w Polsce.

7. Prowadzimy szkolenia tylko stacjonarnie. W akademii HorArt uważamy, że szkolenia online dla gastronomii czy hotelarstwa zupełnie się nie sprawdzają. Branża HoReCa rządzi się swoimi prawami i nie można do niej w prosty sposób przykładać wzorców z innych sektorów gospodarki. Dlatego szkolimy wyłącznie stacjonarnie.

8. Certyfikat ISO. HorArt HoReCa Academy Poland posiada Certyfikat ISO PN-EN 9001:2015. Certyfikat ten zaświadcza że posiadamy wdrożony System Zarządzania Jakością w oparciu o normę PN-EN ISO 9001:2015. Certyfikat został przyznany w zakresie: kursy kwalifikacyjne, zawodowe i szkolenia specjalistyczne.  Więcej w zakładce: Certyfikat ISO.

Nasi wykładowcy

Gastronomia i hotelarstwo to ludzie. Tak naprawdę to personel w znacznej mierze odpowiada za sukces lub porażkę konkretnego miejsca. Nawet najpiękniejszy wystrój czy najlepsze wyposażenie nic nie pomogą, jeśli brak jest zaangażowanego i zmotywowanego zespołu.

W Akademii HorArt uważamy, że naszą największą wartością są wykładowcy, a ich profesjonalizm i zaangażowanie są gwarantem wysokiej jakości szkoleń. Filary zespołu to Karolina Pasoń i Krzysztof Ślesicki, odpowiedzialni za kurs manager gastronomii, oraz Natalia Zawadzka, prowadząca kurs manager hotelu. Szkolenie tematyczne prowadzą specjaliści w swoim obszarze. Szkolenie sommelierskie to domena vice mistrza Polski sommelierów, Arkadiusza Kurowskiego. Za kurs baristy odpowiada mistrz Polski Aeropress Piotr Markowski. Kurs kelnerski prowadzi Adrian Wolak.

Więcej o naszych trenerach przeczytasz tutaj.

Nasze szkolenia

Akademia HorArt realizuje otwarte, dostępne dla wszystkich zainteresowanych szkolenia. Na nasze kursy zapisują się pracownicy gastronomii, właściciele lokali gastronomicznych i obiektów hotelarskich, a także osoby nie mające wcześniej styczności z branżą, które planują rozpocząć pracę w tym sektorze lub otworzyć własny biznes.

Nasza oferta obejmuje kurs: manager gastronomii, manager hotelu, baristy, kelnerski i sommelierski. Terminy szkoleń ustalamy na rok z góry i publikujemy na naszej stronie. Terminy nie ulegają zmianom i są regularnie realizowane.

Aktualny terminarz szkoleń można znaleźć tutaj.

Od momentu powstania Akademii największym zainteresowaniem cieszy się kurs manager gastronomii. Na przestrzeni lat projekt ten był udoskonalany i rozbudowywany. W 2020 roku, po ponad dekadzie od jego premiery, odbyła się 350. edycja. Dużo to mówi o renomie, jaką zdobył nasz kurs i zaufaniu, jakim obdarzyła nas branża.

Co zdecydowało o sukcesie kursu manager gastronomii akademii HorArt? To przede wszystkim fakt, że jest to jedno z nielicznych szkoleń prowadzonych przez aktywnych zawodowo managerów i restauratorów. U nas nie spotkasz wykładowcy-teoretyka, co jest normą w typowych placówkach edukacyjnych, szkołach policealnych czy, niestety, nawet w szkołach wyższych. Takie zajęcia prowadzą po prostu nauczyciele, przygotowani lepiej lub gorzej do tematu. Nie ma oczywiście w tym nic złego, ale trudno jest od takiej osoby wymagać umiejętności praktycznego zarządzania restauracją czy hotelem, ponieważ często zwyczajnie nigdy tego nie robiła.

Drugim naszym wiodącym szkoleniem jest kurs manager hotelu, gdzie koncentrujemy się na istotnych aspektach zarządzania obiektem hotelarskim. Staramy się uchwycić jak najszerszą perspektywę, analizując różne działy pracy hotelu i pokazując, jak każdy z nich może wpłynąć na podniesienie rentowności obiektu. Całość osadzona jest na solidnej podstawie ogólnej wiedzy o branży HoReCa.

Gdzie działamy ?

Akademia HorArt ma swoją główną siedzibę w Warszawie. Jednak działamy na terenie całej Polski. Nasze szkolenia są cyklicznie prowadzone w 8 miastach.

I tak kurs manager gastronomii organizowany jest co około trzy miesiące w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i Szczecinie. Kurs manager hotelu odbywa się z podobną częstotliwością w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Kurs baristy prowadzimy w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Katowicach i Gdańsku. Natomiast kurs kelnerski w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Kurs sommelierski odbywa się tylko w Warszawie.

Terminy wszystkich szkoleń otwartych ustalane są z rocznym wyprzedzeniem i można je sprawdzić tutaj.

Czas trwania szkoleń

Z oferty szkoleniowej Akademii HorArt korzystają w znacznej części osoby pracujące lub prowadzące własny biznes. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach trudno jest czasami wygospodarować chwilę na rozwój umiejętności i kompetencji. Dlatego postawiliśmy na format kilkudniowych, intensywnych szkoleń, po minimum 8 godzin dziennie zajęć.

Kurs manager gastronomii trwa pięć dni. Zajęcie odbywają się od poniedziałku do piątku. Kurs manager hotelu to dwa dni zajęć zorganizowanych w weekendy (sobota i niedziela). Kursy baristy, kelnerskie i sommelierskie to dwudniowe specjalistyczne szkolenia, z zajęciami odbywającymi się w tygodniu.