HorArt - HoReCa Academy Poland

Czekaj...

Nasi wykładowcy

Kadra

Związany z Warszawą i Krakowem. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat i koneser whisky. Promuje kulturę spożywania wysokogatunkowych trunków. Współautor książki "Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana". Doradca, konsultant i szkoleniowiec z zakresu wysokogatunkowych alkoholi. Uczestnik wielu branżowych szkoleń i festiwali, organizowanych w Polsce i na świecie. Poza whisky, którą kolekcjonuje, głównym obszarem jego zainteresowań są polskie jakościowe alkohole niszowych producentów.

W styczniu 2009 roku założył Ogólnopolską Szkołę Barmanów.

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Zarządzanie w turystyce, licencjonowany pilot wycieczek oraz rezydent.

Od 2006 roku związana z międzynarodową branżą hotelarską, m.in. z AccorHotels, InterContinental oraz Hilton, gdzie aktywnie rozwijała swoje kompetencje zawodowe.

Urodzony w 1977 r., z wykształcenia ekonomista. Na stanowiskach menadżerskich w gastronomii pracuje od 2006 r. Wcześniej doświadczenie na kierowniczych stanowiskach zdobywał w dużych firmach zajmujących się dietetyką sportową i suplementacją. W latach 2007-2013 prowadził jako general manager restaurację na warszawskiej Ochocie.

Od 2010 roku pracuje na zlecenia inwestorów otwierających lokale gastronomiczne w Warszawie i na Pomorzu. Pomaga otwierać lokale gastronomiczne i reaktywować już istniejące, wprowadzać odpowiednie standardy, przeprowadza szkolenia baristyczne i kelnerskie dla obsługi lokali (zarówno nowych jak i tych już funkcjonujących).

Jeden z najbardziej utytułowanych sommelierów w naszym kraju. Doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, osiągając nowe tytuły i certyfikaty, swoją pasję zamienił w pracę, a pracę w pasję. Może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak: Sommelier roku 2022 AIG Prix Sommelie, przyznawany przez Académie Internationale de la Gastronomie, certyfikat Court of Master Sommelier na poziomie Advanced, rozpoczęty w Grecji, a ukończony w Austrii, czy Wine & Spirit Education Trust na poziomie Advanced.

Urodzony w 1994 r. w Jeleniej Górze. Ukończył technikum gastronomiczne z tytułem technik organizacji usług gastronomicznych oraz studia na Wyższej Szkole Karkonoskiej w Jeleniej Górze na kierunku administracja i zarządzanie zasobami biurowymi. Na stanowiskach menadżerskich w gastronomii pracuje od 2017 r., jednak doświadczenie i wiedzę, składające się na obecne kompetencje, zaczął zdobywać już na praktykach zawodowych w 2011 r.

Delia pracuje w branży kaw specialty od prawie 10 lat, a przyciągnęła ją do niej fascynacja samym produktem. Początkowo piła herbatę, ale pewnego dnia, będąc z przyjaciółką w renomowanej kawiarni w Bukareszcie, zamówiła kawę z mlekiem i była zaskoczona tym, jak słodka i pyszna była. To doświadczenie rozpaliło w niej ciekawość i skłoniło do głębszego poznania świata kawy.

Z wykształcenia krytyczka sztuki, ale to gastronomia stała się jej sposobem na życie. Związana z Toruniem, Bydgoszczą i Warszawą. W branży pracuje od 10 lat, a stanowiska menadżerskie piastuje od 2017 r.

Przez ostatnie lata pracowała jako manager i event manager w najpopularniejszych restauracjach w województwie kujawsko-pomorskim, zarządzała między innymi pionem gastronomicznym w Bydgoskim Bohema Hotel & Spa 5*.

Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gdyni, członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, ukończyła studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Prowadzona przez nią Kancelaria Adwokacka działa na rynku od ponad 6 lat. Zajmuje się zarówno obsługą osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

Kancelaria specjalizuje się zwłaszcza w pomocy prawnej podmiotom z branży gastronomicznej - restauracjom, firmom cateringowym, salom weselnym, podmiotom działającym na rynku sprzedaży alkoholu.

W branży od 2010 roku. Doświadczenie zdobywał w polskich jak i zagranicznych kawiarniach i palarniach obejmując stanowiska managerskie i head baristy. Mistrz Polski Aeropress 2012. W latach 2018 - 2020 koordynator w organizacji Speciality Coffee Association of Poland. Na co dzień promuje kawę najwyższej jakości prowadząc firmę eventową. Trener baristów od 2017 roku.

Kawą zajmuje się od 10 lat. Zaczynał od stanowiska baristy, stopniowo awansując do head baristy i menadżera kawiarni. 6 lat spędził prowadząc szkolenia i organizując eventy w najstarszej palarni kawy w Polsce. W pracy ceni sobie profesjonalizm i obsługę gości na najwyższym poziomie. Dba o to, żeby każda kawa smakowała najlepiej jak tylko się da. Uczestnik zawodów Aeropress oraz Cup Tasters. Ukończył szkolenia SCA w modułach Barista, Brewing oraz Sensory. Po odwiedzeniu plantacji kawy w Hondurasie i Gwatemali za swój życiowy cel stawia sobie rozwój kawowej kultury w Polsce.

Przygodę z kawą zaczynał w 2001 roku od pracy we włoskich kawiarniach, gdzie poznał kulturę picia i przygotowywania kawy we włoskim stylu. W 2007 i 2008 roku był finalistą Mistrzostw Polski Baristów. Po udanych mistrzostwach rozpoczął pracę jako trener w największych palarniach w Polsce. Przez kolejne lata był sędzią technicznym na Mistrzostwach Polski Baristów i przeszkolił tysiące baristów.

Specjalizacją Arka jest włoski styl espresso i cappuccino. Obecnie poza działalnością edukacyjną dostarcza do lokali swoją kawę, wyposaża je w ekspresy i wszystko, co jest niezbędne do przygotowania kawy na wysokim poziomie.