Kurs Baristy | Szkolenie Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź, Kraków

Czekaj...

Szkolenie barista

Opis szkolenia

Dla kogo przeznaczony jest kurs barista?

Kurs barista jest szkoleniem otwartym, może w nim wziąć udział każdy zainteresowany. Wśród uczestników można spotkać zarówno osoby związane zawodowo z branżą gastronomiczną, jak i wszelkich miłośników kawy, pragnących bliżej poznać tę tematykę. Średni podział osób biorących udział w szkoleniu ze względu na branżę i funkcję zawodową można znaleźć na diagramach poniżej.

Czas trwania: 2 dni – 16 godzin

Godziny zajęć: 9.00-17.00

Miejsce:

Szkolenie organizowane jest w 7 miastach: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Tryb szkolenia: Stacjonarny.

W akademii HorArt uważamy, że naszej branży nie da się uczyć inaczej. Jesteśmy zdania, że szkolenia online w sektorze gastronomiczno-hotelarskim są nieporozumieniem i dlatego organizujemy tylko szkolenia stacjonarne.

Cena: 949 zł brutto

Płatności:

W celu rezerwacji miejsca na szkoleniu wymagana jest wpłata zaliczki 200zł (Wrocław, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk).

Do momentu wpłaty zaliczki, zapis na szkolenie traktowany jest jako zapis wstępny (nie gwarantuje rezerwacji miejsca na konkretny termin).

Na szkolenie w Warszawie zaliczka nie jest wymagana.

Szczegóły w zakładce program.

Certyfikat: Wydawany jest po ukończeniu kursu baristy. Dokument sporządzamy zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a na życzenie uczestnika również w innych językach. 

Jak przebiega kurs barista?

Na szkoleniu barista prezentujemy proces przygotowania perfekcyjnego espresso, uwzględniając wszystkie czynniki, które mają na to wpływ,  a także wykonanie innych kaw na bazie espresso.  Trzon szkolenia stanowi praktyczna nauka przygotowywania różnych typów kaw oraz ozdabianie ich podstawowymi wzorami (latte art).  Przekazujemy również niezbędną wiedzę teoretyczną dotyczącą regionów upraw, odmian kawy, zbiorów, obróbki, palenia.

Kurs barista doskonale przygotowuje do pracy w kawiarni i innych typach lokali gastronomicznych, w których serwowana jest kawa.  Poza pracą z ekspresem ciśnieniowym, program obejmuje alternatywne metody, takie jak chemex czy aeropress.

Średni podział osób biorących udział w kursie baristy ze względu na funkcję zawodową
28%
26%
24%
22%
osoby planujące podjąć pracę na stanowisku baristy
miłośnicy kawy, nie planujący rozpoczynać pracy w branży gastronomicznej
osoby pracujące w branży gastronomicznej na innych stanowiskach
osoby już pracujące w branży gastronomicznej na stanowisku baristy

Partnerem szkolenia jest:

BEST Company Solutions, jest wiodącym dystrybutorem profesjonalnych urządzeń gastronomicznych. Odgrywa kluczową rolę w rozwoju polskiego sektora HoReCa, oferując kompleksowe usługi obejmujące analizę potrzeb klientów, dobór i montaż sprzętu, a także świadczenie serwisu technologicznego i szkoleń. W ofercie BEST CS znajdują się m.in. ekspresy kolbowe Dalla Corte, młynki do kawy COMPAK, ekspresy automatyczne FRANKE, urządzenie do szybkiego przygotowywania Cold Brew - HardTank czy Latte Art Factory. Best CS wyróżnia się w kształtowaniu nowoczesnej gastronomii w Polsce​​. 

 

-----

Szkolenie organizowane jest we współpracy z Ogólnopolską Szkołą Barmanów.